Zmiana godziny w drukarce fiskalnej posnet

We pełnych sklepach, także internetowych, ale oraz w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych również różnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w składzie, to dokładnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcy a możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony ludzie do zestawień z fiskusem, są być drukowane na dodatkowej rolce w grupy papierowej, czy że powinny być jedynie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W sukcesu klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich gości do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czyli do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w jasnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w której może zyskać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru lub usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.