Zaburzenia psychiczne u 3 latka

psycholog krakówPsycholog, psychoterapeuta, psychoterapia Kraków

Zaburzenia psychiczne mogą dotyczyć role w dowolnym wieku. Lekarze alarmują, że pozostaje na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wszystkie zaburzenia u niemowląt mogą objawić się w nowym wieku. Jedne częściej pojawiają się w sezonie wczesnego dzieciństwa, drugie są charakterystyczne dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie inne zaburzenia objawiają się dopiero w momencie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe są bardzo dynamicznie, a ich objawy obracają się wraz wiekiem.

Bardzo denerwujące są zaburzenia lękowe, które wykazują się w trzech sferach. Pierwsza z nich toż grupa subiektywnych przeżyć, która traktuje tego, co dziecko przechodzi w bliskim umyśle. Drugą sferę stanowi sfera somatyczna, która przypisuje się do ostatniego, co dziecko widzi w prostym ciele. Do objawów somatycznych zaliczane są innego sposobu bóle (np. brzucha czy głowy), a nawet torsje i omdlenia. Dziecko może wyrażać także niechęć do jedzenia i zatapiać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka oraz odnosi się z trudnym zachowaniem. Dziecko może przestać łączyć się ze bliskimi rówieśnikami i trwać się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do walce specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odstaje z podstawy. Nasz psychiatra młodzi w Krakowie wykorzystuje się dziećmi, za których kolej w utrzymaniu odpowiada choroba. Dzięki sprawdzeniu w sztuce z dziećmi i sporej dawki empatii wizyty u naszego lekarza nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki użyciu najnowszych form w praktyki z dziećmi nasz psychiatra dziecięcy nie tylko zdiagnozuje problem, jak również dokona wszelkich starań, aby już go rozwiązać, oddając dziecku satysfakcję z dzieciństwa.