Wyposazenie gastronomii kolobrzeg

Choć “mała gastronomia” z nazwy brzmi raczej ciepło i niegroźnie, to potrzeba wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, a z czego rezygnować Oto mały poradnik dla małej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie dobra. Ekspres to idea zaś nie warto na nim oszczędzać, jednak czasem ukrywa się uzyskać dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupią ciasta, gdyby będą uważać, że robią apetycznie i kusząco zza witryny. Warto ustawić ją blisko kasy, wtedy klienci będą kupić chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały lokal nie wymaga ogromnej dawek mebli, więc tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, które nie będą toczyć się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to podstawa!
6. Lampy – koszt duży, tylko dobrych lamp nie powinien będzie wymieniać, więc później nie będziesz bardzo inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. Oraz do pieca przydadzą się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wnętrze to przecież nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują również śniadania, a może sprawić się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Kluczowe są również elementy wystroju, jednak przy małym lokalu nie warto szaleć przy zakupach, bo wnętrze będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie meble, które same mają ozdobę, do tego jakiś tematyczny obraz lub zdjęcia i czy menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym mieszkaniu to myśl kluczowa. Przyczynił się także stojak na wieszaki, natomiast jeżeli zależy nam na większej przestrzeni, można po prostu zawiesić na ścianie ładne haczyki, w obecny metoda kurtki nie będą mieszkać drugiego miejsca. Warto mieć o tym, że ważną ilość sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba ale zawsze skontrolować stan używanych rzeczy.