Wychowanie dzieci metoda montessori

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w którym wchodzi do ograniczenia liczb czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie zdrowego człowieka: prawdopodobnie żyć dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów czy więcej w układzie ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie obecne istnieje nieco powszechnie spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Jednak w wypadku kobiet przy okazji definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natur a jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem zupełnie normalnym. W terminie ciąży więc mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy przystępuje do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie wrzuca to zawsze faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą spowodować do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W wczesnym trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W innym kwartale może doprowadzić do powstania wad rodzonych, a w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i cenie odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w momencie wstąpienia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której uczestnikiem był niedobór żelaza, jest ciągle leczona doustnymi środkami przedstawiającymi jego ilość. Bardzo rzadko zaczyna się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest zatem zawsze ważna o moc większa niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy potrzebna będzie ponad transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w sprawach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej przejawami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z świadomością i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli to, istniejąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może wykonać do wielkich uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.