Uklad rozrodczy zenski czlowieka

Witam dobrze w przyszłym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W ostatnim krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, gdy on robi. Zachęcam do pozycje.
Z uwagi na środowisko rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy daje się na międzynarodowe oraz wewnętrzne. Do ostatnich kolejnych zaliczamy, jak można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Dużo wiele jest natomiast narządów zewnętrznych, to nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on z rogu macicy do jednego jajnika. Ponieważ osoba posiada dwa jajniki, są i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej widuje się w aktualnych czasach nowotwór tego procesu. Więc tak istotne jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej wielkości do męskich jąder. Dostarczają one komórki jajowe, których celem istnienia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego duża masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest narządem, w którym kończy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt podobny do gruszki. Kobieta, która nie miała więcej szansie urodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najdalszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki dziś opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. To do niej dokonywane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeśli szuka o żeńskie narządy rozrodcze. Do sprawdzenia w innym artykule.