System informatyczny isok

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacji czy mamy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się jeszcze wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym który nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

http://erp.polkas.pl/erp-ranking-systemow-ksiegowych-w-polsce/Nowy raport agencji IDC dotyczący rynku systemów księgowych ERP w Polsce | Systemy ERP | POLKAS

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W pełnych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają sporo czynników gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Jest on właśnie zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i książka na drugich bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, lub stanowi to niepowtarzalna restauracja, lub same sieć restauracji.

Na tym momencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i całe zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie małej czy na samym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.