Sposoby zwiekszana bezpieczenstwa w sklepie

Każdy sklep musi dbać o bezpieczeństwo. Istnieje szereg sposobów na zwiększenie ochrony pieniędzy zarabianych codziennie przez pracowników. Jednym z nich może być zamontowanie monitoringu. Oczywiście kamery muszą posiadać wysoką rozdzielczość, aby można skutecznie ustalić wygląd podejrzanych osób.
Innym sposobem na zwiększenie zabezpieczenia jest postawienie na ochronę w postaci agentów. Wyszkoleni pracownicy odpowiednio wyposażeni- mogą nie tylko chronić utarg sklepu, ale również obsługę i klientów.

Doskonałym sposobem jest również skorzystanie z opcji jaką dają szuflady kasowe. Zazwyczaj istnieją dwie opcje otwierania takiego elementu. Po pierwsze wykorzystuje się impuls elektryczny. Ten sposób stosowany jest przy podłączeniu szuflady do kasy fiskalnej.
Po drugie stosuje się tradycyjny kluczyk, który posiadają kierownicy sal sprzedaży.Szuflada może być wygodnie zainstalowana w wyznaczonym przez nas miejscu. Zazwyczaj robi się to na krawędzi blatu lub stołu. Istotna z punktu widzenia osób obsługujących szufladę jest jej funkcjonalność. Istotne, aby posiadała przegródkę zarówno na bilon jak i banknoty. Warto również wybrać opcję z dodatkowym schowkiem na bony towarowe i inne podobne dokumenty handlowe. Szuflada powinna być wygodna. Ma utrudniać kradzież, ale nie pracę kasjerką. Istnieje możliwość podłączenia szuflady kasowej do kasy fiskalnej. Pozwala to znacząco ułatwić funkcjonowanie obsługi kas. W razie próby kradzieży trudno jest otworzyć tego typu metalowy przedmiot. Jest on trwały i dosyć odporny. Dla bezpieczeństwa w większości sklepów usługowych korzysta się z opcji wymiany kasetek. Pieniądze przenoszone są na zaplecze i chowane w sejfie. Natomiast do szuflady kasowej trafia pusta kasetka.

Inny rodzajem doskonałego zabezpieczenia jest prowadzenie tylko sprzedaży bezgotówkowej. Pozwala to na uniknięcie kradzieży pieniędzy, niestety może być dosyć uciążliwe dla większości klientów.

Podsumowując- jest wiele metod zabezpieczenia pieniędzy w sklepie. Zarówno system monitoringu jak metalowe kasetki mają swoje zalety. Jeżeli chcemy jak najlepiej zadbać o gotówkę to najlepiej wykorzystać wszystkie możliwe sposoby. Dobrze również postawić na solidnie przeszkolony personel.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl