Sklep wyposazenie kuchni

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i urządzenia są obowiązujące w magazynie z materiałami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich gromadzi się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Jest mnóstwo sposobów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Podobnie jest z narzędziami mrożącymi, w których przechowuje się mięso – wśród nich nazywa się witryny, zamrażarki, wyspy lub te szafy mroźnicze. Doskonałym programem, zwłaszcza w mniejszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto nosić nie ale w magazynie, lecz też w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Opiera się ją pod wystawą, dzięki czemu właściwie można uzupełniać artykuł na półkach ekspozycyjnych. Przydatna istnieje jeszcze lada ekspediencka, na której wycina się i ładuje towar. W dłuższych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest posiadanie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, będącego do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w handlu mięsnym to musza, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna stanowić dość ważny plus czytelny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, kiedy i użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do cięcia mięsa z kością. Też jest z nożami do krojenia mięsa, ponadto nie warto na nich oszczędzać. Z zmianie dobra krajalnica powinna stanowić regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej albo stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto konieczne jest wyposażenie się w wilka do ciała, służącego do prowadzenia mięsa na oczekiwanie klienta. Jednakże nie istnieje ostatnie niezbędny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych konieczna istnieje i kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania produktu i dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne istnieje same zainstalowanie klimatyzacji, która pomocna stanowi w zachowaniu odpowiedniej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Istotne istnieje i oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin uważających się na wystawie.