Rozwoj firmy poprzez inwestycje

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany cały swój biznes w kajecie. W tymże tymże, w którym mówił ewidencje sprzedaży. Ale jego biznes nie miał jedynie artykułów i materiałów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych potrafi istnieć kilkadziesiąt rodzajów. Spisywanie w notesie nie rozwiąże problemów współczesnego biznesmena, szczególnie, jeżeli czerpiemy z bardzo efektywnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej formy?

Z pomocą przychodzi firma Comarch, sam z największych twórców oprogramowania na Własnym rynku i oferowany przez niego wms program magazynowy. To szczególne i znacznie zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych towarów oraz materiałów. Montuje się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które dobrze ze sobą współpracują, i razem stanowią świetne lekarstwo dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę programu i ułatwia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla konkretnych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości minimalnych oraz wielkich stanów, ustawiać miejsca dla poszczególnych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansę etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To właśnie dodatki, do pierwszego zadania, jakim jest robienie, przesuwanie, przyjmowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten daje dyspozycje, emitowane przez kierownika, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak istotne elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na stanie dokumentów handlowych, zaś nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.