Pojemnik prozniowy forum

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesorium do pakowania stosowane są oraz do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź i stosuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i służą jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Noszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego wolno je wykorzystywać zarówno do zamykania butelek z winem, kiedy również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino prawdopodobnie istnieć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

cyklon odpylaczCyklony odpylacze - separatory, baterie cyklonów | GRUPA WOLFF

Do domowego użytku potrafią istnieć dodatkowo dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacji od typu produktu a od miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że istnieć chowane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie wykorzystują one zbyt dużej przestrzeni.