Optima finanse i ksiegowosc

Optima to rada programów zintegrowanych ze sobą. Pracują ograniczając się do wspólnej bazy danych. Szereg dostępnych modułów stwarza wiele ofercie dla lekkich oraz małych przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom ułatwia kontrolowanie procesów wpadających w nazwie. Drinku z polecanych składników jest program comarch magazyn.

Moduł ten poświęcony jest dla firm usługowych. W prosty sposób umożliwia obsługę transakcji handlowych. Dostęp do możliwości jest możliwy z okresu innych modułów co ułatwia prowadzenie procesów księgowych. Program comarch magazyn:

– umożliwia obsługę dokumentów zewnętrznych jak PZ (przyjęcia zewnętrzne) i WZ (Rozchody zewnętrzne),
– po utworzeniu nowej bazy danych można ją zmieniać za pomocą kreatora,
– w obrębie jednej firmy można wykonywać kilka lokalnych magazynów,
– umożliwia obsługę dokumentów wewnętrznych jak przyjęcia wewnętrzne, rozchody wewnętrzne i przesunięcia międzymagazynowe,
– generuje faktury zakupu / sprzedaży na bazie kilku dokumentów np. PZ/WZ,
– pozwala na wykonanie szybkiej inwentaryzacji,
– umożliwia dokonywanie rezerwacji wyrobu przez użytkownika,
– umożliwi obsługę opakowań kaucjonowanych,
– współpracuje z Comarch ERP e-Sklep, przesyła towary wraz z raportami, atrybutami i zdjęciami do witryny sklepu internetowego.

Poszerzenie programu o kolejny panel handel plus idzie na otrzymanie dokładnej danych o stanach magazynowych. Umożliwia prowadzenie obrotu produktami w oparciu o pewne partie zróżnicowane pod względem pokazujących je stron. Użytkownik sam podejmuje decyzję, który materiał a z której dostawy zamierza wydać z magazynu. Poświęcony jest firmom prowadzącym rozbudowaną obsługę magazynów. Instalacja modułu jest jasna, uczestniczy w tym zamieszczona instrukcja obsługi. W prawy i lekki sposób prowadzi punkt po punkcie do przeprowadzenia instalacji.