Napoje zimne i gorace menu

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego sposobu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się czynić je temuż. Stanowi wówczas nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale same zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najtańszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest miły, smaczny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można stosować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na każdym stoisku. Optymalnym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta wyjątkowa forma będzie jedynym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe materiały to wciąż nie wszystko. Trzeba pamiętać dobry sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z ciekawej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje dużo takich produktów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak spełni nasze wymagania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale te na przykład do tworzenia mrożonej kawy.