Najwazniejsze parametry techniczne kasy fiskalnej

Wybór nowej kasy fiskalnej dla swojej firmy powinien być bardzo dokładnie przemyślany, zwłaszcza jeżeli planujemy kupić sprzęt, który ma nam służyć przez wiele długich lat użytkowania. Musimy bardzo dokładnie zastanowić się nie tylko nad wybraniem samego rodzaju kasy fiskalnej, ale również i nad samym mechanizmem drukującym, który odgrywa bardzo ważną rolę. Jeżeli weźmiemy bardzo dokładnie pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry techniczne kasy fiskalnej to będzie mieć to bardzo ogromny wpływ na przyszłe koszty eksploatacji naszej kasy.

multivac c200

Jak już wcześniej zostało wspomniane bardzo ważnym parametrem na który należy zwrócić szczególną uwagę jest wybór odpowiedniego mechanizmu drukującego. W chwili obecnej do wyboru mamy przede wszystkim mechanizmy drukujące igłowo oraz mechanizmy drukujące termicznie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mechanizmy igłowe są niestety bardzo głośne i co najważniejsze zdecydowanie wolniejsze od termicznych urządzeń. Warto wspomnieć również i o ty, że do ich prawidłowego funkcjonowania konieczne są również taśmy barwiące. Kasy fiskalne, które posiadają mechanizmy igłowe są zazwyczaj bardzo tanie, dlatego też przyciągają uwagę klientów, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę, a inne parametry techniczne kasy fiskalnej pozostawiają na drugim planie.

Drukarka fiskalna posnet z kolei jest bardzo cicha i niesamowicie szybko pracuje. Nieznaczną wadą jest oczywiście konieczność używania specjalnego papieru termicznego, który jest przeważnie dwa razy droższy od wspomnianego już wcześniej papieru offsetowego wykorzystywanego powszechnie w drukarkach igłowych. Pamiętać należy również i o ty, że zadrukowane rolki papieru termicznego musimy zawsze przechowywać w odpowiednich warunkach. Na szczęście coraz więcej drukarek posiada elektroniczną kopię paragonów, która również jest uznawana przez Urząd Skarbowy.  Takie dane trzeba przechowywać przez co najmniej 5 lat, ponieważ przez ten okres czasu Urząd Skarbowy ma prawo do przeprowadzenia kontroli.

Warto inwestować w kasy fiskalne renomowanych firm takich jak choćby: posnet. Producent ten w chwili obecnej ma nam do zaoferowania najlepsze parametry techniczne kasy fiskalnej, do tego często urządzenia fiskalne są objęte atrakcyjnymi promocjami.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl