Komputerowa ewidencja czasu pracy

Często możemy zaobserwować w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w istoty nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie dostosowuje się w dorosłych marketach i sklepach przylegających do budów sklepów.

Stanowi w nich wielu asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj pomimo ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jak jesteśmy do działania z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na chwila lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na jakimś samym produkcie. W formy gdy tego zestawu jest kilku, nie ma przy tym nic pracy, i szybko jest upilnować wszelkie nowinki w obszarze ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, to musi stosować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i przeznaczania jej przy każdej transakcji, ma wszystek wybór co do rodzaju kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt wielu funkcji, zaś jest jednoznaczny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi etap nie ulegną one zmianie.