Kasa wspolpracujaca z innymi urzadzeniami

Używając kasy fiskalnej spełniony zostaje obowiązek fiskalizacji sprzedaży. Rozwiązanie to używane jest w małych placówkach handlowych i usługowych, gdzie nie ma konieczności prowadzenia gospodarki magazynowej. Przy pomocy kasy można wydrukować raporty sumaryczne sprzedaży, a także raporty szczegółowe.

Kasy z kopią elektroniczną umożliwiają wydruk z pamięci m.in. kopii raportów dobowych fiskalnych oraz kopii wszystkich paragonów lub z danego dnia. Przed nabyciem kasy musimy zdecydować czy w przyszłości nie będzie konieczności połączenia kasy fiskalnej z komputerem. Jest to istotne już w momencie wyboru kasy. Nie każda kasa może współpracować z komputerem, czytnikiem kodów czy nawet szufladą, dlatego warto przed kupnem kasy skontaktować się ze specjalistami w celu dobrania odpowiedniego urządzenia. Kasa fiskalna sharp przeznaczona dla placówek handlowych może współpracować z innymi urządzeniami.

Kasy segmentu średniego oraz kasy systemowe można bez problemu połączyć z komputerem, na którym jest wgrane oprogramowanie handlowe. Sprzedaż odbywa się przy użyciu kasy fiskalnej, jednak aby dokonać aktualizacji stanów magazynowych w komputerze należy na początku odczytać sprzedaż z kasy. Podobnie z nowymi towarami lub zmianą zapisanych cen. Najpierw zmiany dokonujemy w programie sprzedażowym, następnie przesyłamy do kasy. Sprzedaż może być prowadzona na kasie przy wyłączonym komputerze. W zależności od danego oprogramowania z kasy przesyłana jest sprzedaż paragon po paragonie lub zbiorczo. W rozwiązaniu tym wszystkie towary mają swoją pozycję w magazynie, dlatego baza jest dość szeroka, aby przyspieszyć sprzedaż konieczne jest zastosowanie czytników kodów kreskowych przy kasie, a także przy komputerze w celu ułatwienia wpisywania towarów do magazynu. Zawsze przed wybraniem kasy oraz programu należy skorzystać z porady specjalistów, którzy wybiorą odpowiednią konfigurację na miarę potrzeb.

W każdej jednostce handlowej zwykłą kasę i komputer można zastąpić innowacyjnym rozwiązaniem opartym na komputerze typu POS z ekranem dotykowym, na którym jest wgrane oprogramowanie handlowe. Komputer musi znajdować się obok drukarki, aby kasjer miał w zasięgu ręki ekran oraz wydrukowany paragon.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl