Kasa novitus czy posnet

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezwykle istotnym a dla managerowi i dla mężczyzny. Ci doskonali mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za wszelkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie zwraca godniejszej uwagi, co w moc przykładach może mieć tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych oraz w jakich okolicznościach mogą się one nam przydać?

 

W wypadku przedsiębiorców potrzeba jest całkowicie prosta. Kopie paragonów powinni oni przechowywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi?
Ten mały skrawek papieru w wielu sukcesach może liczyć olbrzymie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki forma odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Traktuje to przede każdym tych spraw, w których wymagamy zareklamować kupiony produkt lub oddać go a odebrać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których czasach musimy myśleć w chwili, gdy paragon ma nam pomagać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy związane z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo dostarcza nam aż 24 miesiące na znalezienie cechy oraz na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, gdy nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im wyższa liczbę reklamowanego towaru, tymże większa strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy te o tym, by dokumenty takie kryć w jednoznaczny środek. Możemy dokonać koperty, w których będziemy zbierać paragony w organizacji chronologicznej, możemy wyciągnąć na ten cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający wykonane przez nas umowy był przestrzegany tak długo, jak długo że trwać się podstawą do złożenia reklamacji.