Kasa fiskalna jej najwazniejsze cechy

Kasa fiskalna to niezbędny element w każdej firmie, która przynosi dochody głównie z handlu. Dobór odpowiedniego urządzenia jest tu bardzo istotny – istnieje bowiem szereg cech, według których należy je dobierać. Oto najważniejsze cechy, które powinna posiadać dobra kasa fiskalna.

http://www.mikroskopy.pl/mikroskopia/stereoskopowe

Cechy, które powinna posiadać KAŻDA kasa fiskalna.

1. Przejrzystość obsługi. Nie ma co ukrywać, kasa fiskalna to urządzenie, które wymaga wiedzy z zakresu prawa podatkowego. Konieczne jest więc zaznajomienie się z jej obsługą, która powinna być w pełni wygodna i przejrzysta. Ogromną rolę odgrywa tu interfejs użytkownika, który powinien być wygodny i ergonomiczny. Nie powinien on zawierać zbyt wielu niepotrzebnych odnośników, a jedynie to, co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania kasy.

2. Nowoczesne funkcje. Dlaczego? Ponieważ chodzi tu o wygodę pracy pracownika. Przykład? Dobrej jakości kasa fiskalna powinna zawierać wbudowaną wagę, która będzie w pełni zintegrowana z kasą fiskalną. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o wygodę pracy i o jej szybsze wykonywanie. Biorąc pod uwagę wspomnianą wagę, pracownik nie będzie musiał korzystać z innych urządzeń, a także – nie będzie musiał obliczać w głowie odpowiedniej należności w przypadku, gdy mamy do czynienia z towarem na wagę.

3. Czytnik kodów kreskowych. Urządzenie to, choć niepozorne, bardzo przyspiesza i ułatwia pracę. Pracownik nie musi już “z pamięci” wprowadzać poszczególnych kwot do kasy fiskalnej, ale może zrobić to automatycznie, zbliżając wybrany kod kreskowy do urządzenia. W efekcie, nie musi się on skupiać na niepotrzebnych rzeczach i przy okazji – szybciej obsłuży Klientów w sklepie.

4. Dobrej jakości kasa fiskalna powinna również posiadać odpowiedni zestaw narzędzi zabezpieczających ją przed oddziaływaniem osób trzecich. Nowoczesne kasy fiskalne z wprowadzonym do nich wyświetlaczem (nie tylko dotykowym) umożliwiają wprowadzenie odpowiedniego kodu, który będzie autoryzował pracownika odpowiedzialnego za pracę przy kasie. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo zgromadzonych w kasetce pieniędzy.

Oczywiście nie możemy zapominać o wielu dodatkowych aspektach jak na przykład odpowiednich homologacjach, dopuszczeniach i dodatkowych dokumentach. Posiadając to wszystko, mamy pewność, że transakcje wykonywane poprzez naszą kasę są bezpieczne i szybkie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl