Kasa fiskalna jej najwazniejsze cechy

Kasa fiskalna to niezbędny element w każdej firmie, która przynosi dochody głównie z handlu. Dobór odpowiedniego urządzenia jest tu bardzo istotny – istnieje bowiem szereg cech, według których należy je dobierać. Oto najważniejsze cechy, które powinna posiadać dobra kasa fiskalna.

Cechy, które powinna posiadać KAŻDA kasa fiskalna.

1. Przejrzystość obsługi. Nie ma co ukrywać, kasa fiskalna to urządzenie, które wymaga wiedzy z zakresu prawa podatkowego. Konieczne jest więc zaznajomienie się z jej obsługą, która powinna być w pełni wygodna i przejrzysta. Ogromną rolę odgrywa tu interfejs użytkownika, który powinien być wygodny i ergonomiczny. Nie powinien on zawierać zbyt wielu niepotrzebnych odnośników, a jedynie to, co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania kasy.

2. Nowoczesne funkcje. Dlaczego? Ponieważ chodzi tu o wygodę pracy pracownika. Przykład? Dobrej jakości kasa fiskalna powinna zawierać wbudowaną wagę, która będzie w pełni zintegrowana z kasą fiskalną. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o wygodę pracy i o jej szybsze wykonywanie. Biorąc pod uwagę wspomnianą wagę, pracownik nie będzie musiał korzystać z innych urządzeń, a także – nie będzie musiał obliczać w głowie odpowiedniej należności w przypadku, gdy mamy do czynienia z towarem na wagę.

3. Czytnik kodów kreskowych. Urządzenie to, choć niepozorne, bardzo przyspiesza i ułatwia pracę. Pracownik nie musi już “z pamięci” wprowadzać poszczególnych kwot do kasy fiskalnej, ale może zrobić to automatycznie, zbliżając wybrany kod kreskowy do urządzenia. W efekcie, nie musi się on skupiać na niepotrzebnych rzeczach i przy okazji – szybciej obsłuży Klientów w sklepie.

4. Dobrej jakości kasa fiskalna powinna również posiadać odpowiedni zestaw narzędzi zabezpieczających ją przed oddziaływaniem osób trzecich. Nowoczesne kasy fiskalne z wprowadzonym do nich wyświetlaczem (nie tylko dotykowym) umożliwiają wprowadzenie odpowiedniego kodu, który będzie autoryzował pracownika odpowiedzialnego za pracę przy kasie. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo zgromadzonych w kasetce pieniędzy.

Oczywiście nie możemy zapominać o wielu dodatkowych aspektach jak na przykład odpowiednich homologacjach, dopuszczeniach i dodatkowych dokumentach. Posiadając to wszystko, mamy pewność, że transakcje wykonywane poprzez naszą kasę są bezpieczne i szybkie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl