Kasa fiskalna dla jednoosobowej firmy

http://nadrukinacd.pl/comarch-polkas/comarch-erp-xl-cdn/modul-elektroniczna-wymiana-dokumentow-edi-comarch-erp-xl/Moduł Elektroniczna wymiana dokumentów (EDI) - Comarch ERP XL - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w dowolnym sklepie czy supermarkecie – jednym słowem tam, gdzie robiona jest sprzedaż detaliczna. Tylko z początku. Co toż istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi to nic nowego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zauważyć obrót i stawkę podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i informacje o zakupach rejestrowane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które określone są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego zapisuje się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.
Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące kwalifikuje się na specjalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:
– współpracują z komputerami;
– są drukarkami fiskalnymi;
– są kasami komputerowymi;
– systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);
– są terminalami kasowymi.

Systemy, które są stosowane w kasach dają się także na dwa podstawowe systemy:
– systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów zaś usług));
– systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kasie robione są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma