Jak wykorzystujemy przenosniki slimakowe

Przenośniki ślimakowe mogą zostać zastosowane do szybkiego transportu miału węglowego, ekogroszku, piasku, żwiru, trocin, cementu, słomy, tworzyw sztucznych. Urządzenie może znaleźć swoje zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach zaczynając od gospodarstwa rolnego lub linii produkcyjnej. Podajniki ślimakowe stosowane są w zakładach recyklingowych, utylizacyjnych, produkcyjnych oraz w betoniarniach.

Wszędzie gdzie jest potrzebne transportowanie sypkich materiałów na dużą skale. Urządzenia te stosowane są na liniach produkcyjnych w przemyśle spożywczym jak również przy dostarczaniu materiału palnego do pieca grzewczego. Prosta obsługa urządzenia nie wymaga szczególnych umiejętności od pracownika, który będzie mógł w szybki i łatwy sposób przetransportować sypki materiał.
Przenośniki ślimakowe w rolnictwie posiadają pełen wachlarz zastosowań. Tzw. Żmijka jest najczęściej stosowana do transportu ziarna z przyczep lub pryzm do wybranego przez rolnika miejsca, może to być na przykład silos zbożowy. Przenośniki ślimakowe mogą być stosowane również do transportowania pasz bezpośrednio z śrutownika lub gniotownika. Urządzenie może być przydatne przy napełnianiu worków, siewników lub rozsiewaczy. Przenośniki często wyposażone są w kółka ułatwiające poruszanie się urządzenia. Żmijki montowane na przyczepach rolniczych często ułatwiają transport i rozładunek w wybranym miejscu, może to być na przykład naczepa ciężarówki lub pryzma. Podajniki ślimakowe posiadają różne długości i średnice przewodu w którym transportowane jest ziarno, dzięki czemu możemy wybrać model, który naszym zdaniem będzie najbardziej korzystny w gospodarstwie lub przedsiębiorstwie. Przenośniki ślimakowe różnią się od siebie wydajnością liczoną w tonach na godzinę, dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na moc urządzenia i średnice podajnika. Średnica powinna być dostosowana do materiału, który będziemy transportować, aby nie okazała się zbyt mała. Przy stosowaniu żmijki należy zwrócić uwagę na zawilgocenie materiału, zanieczyszczenie oraz kont nachylenia podajnika, ponieważ może mieć to duży wpływ na wydajność urządzenia.

inwestycje przemysłoweZobacz naszą stronę www

Więcej informacji na: http://www.grupa-wolff.eu/oferta/przenosniki-slimakowe/