Instalacje procesowe ze stali kwasoodpornej

Nowoczesne instalacje procesowe wykonywane są ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej. Dzięki nim można stworzyć m.in. kompletne linie produkcyjne, służące do realizacji różnych zadań m.in do produkcji artykułów spożywczych, soków, chemicznych, farmaceutycznych itp.

Stworzenie kompletnej, sprawnej i efektywnej instalacji procesowej wymaga odpowiedniego przygotowania projektowego. Projekty instalacji są sporządzane przez doświadczonych inżynierów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są gwarantem prawidłowego wykonania projektu. Na polskim rynku działa szereg firm, które zajmują się wykonywaniem kompleksowych usług związanych z instalacjami procesowymi. W ramach tych usług przygotowywane są projekty, sprowadza się niezbędne materiały i urządzenia oraz następuje dokładny montaż całej linii produkcyjnej.

bizerba gsp-vBIZERBA GSP V - krajalnica Polkas Kraków

Instalacje procesowe wykonuje się zazwyczaj w technologii spawania orbitalnego, która wyróżnia się najwyższą jakością wykonania oraz niepowtarzalnością połączeń. Spawanie orbitalne to najwyższa jakość połączeń spawalnych, co gwarantuje szczelność przewodów i odporność na korozję i uszkodzenia, nawet w dłuższej perspektywie czasu. Spawanie orbitalne wymaga doboru odpowiednich materiałów oraz wiedzy i doświadczenia w zakresie wykonywania samych spawów. Wiele firm i przedsiębiorstwa akceptuje jedynie spawanie orbitalne, jako sposób na połączenie przewodów w instalacjach procesowych.

Nowoczesne, procesowe instalacje tworzone przez firmy i przedsiębiorstwa, które działają w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym oraz chemiczny. Sprawdzają się również w przedsiębiorstwach z branży browarnictwa, przemysłu lotniczego, przetwórstwa wód i napoi.