Home Przemysł Gdzie powinny być stosowane odpylacze?

Gdzie powinny być stosowane odpylacze?

2 marca 2016

sage symfonia dla biur rachunkowych cennik

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze znacznym zanieczyszczeniem środowiska pracy powinny być stosowane odpylacze przemysłowe. Regulują to stosowne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Urządzenia te mają za zadanie oczyścić powietrze z mikro-pyłów, które dostały się do niego podczas procesu produkcji lub w wyniku przesypywania.

Dust collectors, czyli odpylacze powinny być stosowane m.in. w przemyśle drzewnym, metalowym, młynarskim czy w energetyce. Wdychanie powietrza, w którym znajduje się np. dym, mąka czy miał węglowy jest szkodliwy dla zdrowia pracowników. Jednak szczególnie niebezpieczne jest przebywanie w pomieszczeniach z powietrzem przesyconym toksycznymi lub wybuchowymi związkami. Aby temu zapobiec, zakłady pracy powinny zaopatrzyć się w odpylacze przemysłowe, które poradzą sobie z tego rodzaju zanieczyszczeniami. Na rynku jest wiele firm oferujących systemy odpylające. Wybierając najlepszy dla danego zakładu warto zwrócić uwagę na to, czy jego parametry odpowiadają zanieczyszczeniom występującym w miejscu, w którym zostanie zainstalowany. W specyfikacji należy sprawdzić: wymiary, moc, rodzaj zastosowanego filtra oraz sposób usuwania odpadów.
Wiele firm, które oferują odpylacze przemysłowe, świadczy również usługi doradcze oraz serwis gwarancyjny czy pogwarancyjny. Możliwe jest wykonanie i instalacja specjalnie dla danego zakładu zaprojektowanego urządzenia.
Różnego rodzaju odpylacze przemysłowe można łączyć w systemy odpylania. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne usuwanie z powietrza rozmaitych zanieczyszczeń.
Odpylacze w znaczący sposób poprawiają komfort pracy osób pracujących w miejscach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone. Skuteczne systemy pozwalają zminimalizować negatywne skutki pracy w takich miejscach, w których występują pyły, gazy czy dym.

1 comment

You may also like

1 comment

Felicjan 15 lipca 2016 at 07:54

Urządzenia odpylające mogą być mokre albo suche. Do opylaczy mokrych stosuje się skrubery lub płuczki. Cały proces polega na tym, że wydzielanie pyłu ze strumienia przepływającego gazu następuje za pomocą cieczy lub przy jej współudziale. Są to urządzenia bardzo skuteczne, ich sprawność wynosi ponad 90%. Zatem warto w nie zainwestować, bądź rozważyć zakup w dobrym biurze inżynieryjnym. 

Leave a Comment