Gdzie powinny byc stosowane odpylacze

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze znacznym zanieczyszczeniem środowiska pracy powinny być stosowane odpylacze przemysłowe. Regulują to stosowne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Urządzenia te mają za zadanie oczyścić powietrze z mikro-pyłów, które dostały się do niego podczas procesu produkcji lub w wyniku przesypywania.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-kadry-i-place/#demoElektroniczny obieg dokumentów w firmie – dlaczego warto? | Systemy ERP | POLKAS

Dust collectors, czyli odpylacze powinny być stosowane m.in. w przemyśle drzewnym, metalowym, młynarskim czy w energetyce. Wdychanie powietrza, w którym znajduje się np. dym, mąka czy miał węglowy jest szkodliwy dla zdrowia pracowników. Jednak szczególnie niebezpieczne jest przebywanie w pomieszczeniach z powietrzem przesyconym toksycznymi lub wybuchowymi związkami. Aby temu zapobiec, zakłady pracy powinny zaopatrzyć się w odpylacze przemysłowe, które poradzą sobie z tego rodzaju zanieczyszczeniami. Na rynku jest wiele firm oferujących systemy odpylające. Wybierając najlepszy dla danego zakładu warto zwrócić uwagę na to, czy jego parametry odpowiadają zanieczyszczeniom występującym w miejscu, w którym zostanie zainstalowany. W specyfikacji należy sprawdzić: wymiary, moc, rodzaj zastosowanego filtra oraz sposób usuwania odpadów.
Wiele firm, które oferują odpylacze przemysłowe, świadczy również usługi doradcze oraz serwis gwarancyjny czy pogwarancyjny. Możliwe jest wykonanie i instalacja specjalnie dla danego zakładu zaprojektowanego urządzenia.
Różnego rodzaju odpylacze przemysłowe można łączyć w systemy odpylania. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne usuwanie z powietrza rozmaitych zanieczyszczeń.
Odpylacze w znaczący sposób poprawiają komfort pracy osób pracujących w miejscach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone. Skuteczne systemy pozwalają zminimalizować negatywne skutki pracy w takich miejscach, w których występują pyły, gazy czy dym.