Frezowanie cnc cennik

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a ponadto chropowatości innego sposobie materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą spośród najbardziej prostych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które stanowi zwracane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To dopiero do ostatniej kategorii możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Chociaż w relacji od urządzenia, na jakim pracujemy, może się zdarzyć, iż narzędzie może też wykonywać ruch posuwowy. Jednak najczęściej widuje się, iż to dopiero ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, iż urządzenie, na którym działamy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Obecnie na zbytu istnieje wiele rodzajów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a i frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a dodatkowo nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Comarch pracaComarch ERP XL Praca mobilna | Systemy ERP | POLKAS

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim dobrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Istnieje to niezmiernie ważne, ponieważ w współzależności od struktury swego artykuły powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.