Drukarki fiskalne farex topaz

System POS ( z ang. Point of Sale) to zestawienie ze sobą w harmonijną całość odpowiedniego zestawienia urządzeń będących dedykowane oprogramowanie, które stanowi własne stanowisko obsługowe np. kasowe. Sposób ten kontroluje i zapisuje najistotniejsze informacje np. sposób płatności, nazwę użytkownika oraz jego numer NIP, lokalizację przeprowadzonej transakcji i firmę produktu wraz spośród jego ceną i podatkiem VAT.

Transakcje POS rejestrowane są przy pomocy różnego typu urządzeń. Służą do ostatniego m.in. drukarki fiskalne, skanery kodów kreskowych, drukarki POS (rachunków wstępnych) oraz czytniki kart magnetycznych. Stanowiska takie są obecnie praktycznie obowiązujące w pozycjach, które rejestrują sprzedaż towarów albo pomocy w postępowanie masowy. Sprawę z tym połączone są organizowane przez Rozporządzenia Ministra Finansów oraz odpowiednie ustawy.
Eksperci w dziedzinie przygotowują systemy POS dostosowane do spraw poszczególnych placówek. Praca taż jest poprzedzona rozmową telefoniczną czy na żywo podczas, której przedstawione zostają oczekiwania co do porządku i jego grania. Zwykle przeprowadza się to również przed powstaniem danej inwestycji. Wydaje się wówczas już lokalizację okablowania i danie stanowisk kasowych.
Systemy POS dostosowuje się w nowego typie lokalach gastronomicznych i handlowych np. restauracjach, sklepach, barach, klubach, punktach obsługi klienta (poczty, urzędy) itd. Zastosowań prawdopodobnie stanowić praktycznie nieskończenie znacznie w relacje z potrzeb.
Prawidłowe zastosowanie tego aparatu w przedsiębiorstwie czy instytucji w olbrzymim stopniu usprawnia obieg informacji pomiędzy klientem, a personelem i właścicielem. Wg. przeprowadzonych doświadczeń w przekonaniu procentowym wzrost wyników sprawnego transferu informacji ma aż 60%, i szybkość obsługi klienta rośnie o jakiś 25%, transakcje są więc szybciej zrealizowane.
Zastosowanie w przedsiębiorstwie dotykowych systemów POS w znaczącym i dużym stopniu ułatwia pracę. Można także w pełniejszym stopniu pytać jej skuteczność i rentowność sprzedaży.