Home Technika Czym powinien się charakteryzować program magazynierski?

Czym powinien się charakteryzować program magazynierski?

30 maja 2016

Każdy z nas ma, a przynajmniej powinien mieć, świadomość tego, jak wielką rolę spełniają komputery w życiu codziennym każdego członka cywilizacji zachodniej. Są one praktycznie wszechobecne, co z jednej strony może sugerować uzależnienie naszego gatunku od wytworzonej przez siebie technologii, z drugiej natomiast ma w konsekwencji ogromny postęp pod względem jakości oraz ilości produkowanych artykułów.

oprawa przeciwwybuchowa

Od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej tworzonych pod wpływem impulsu programów i aplikacji, które, będąc często darmowymi, okazują się niezwykle pomocne przy codziennych czynnościach.
Jednym z takich cyfrowych pomocników jest program do magazynowania, którego funkcją jest pomoc ludziom w dokumentacji inwentarza i rejestracja obrotu towarem lub jego konsumpcją, w zależności od rodzaju składowanych produktów. W tym tekście rozważymy, jakie wymogi musiałby spełniać takowy program, aby być dla nas użytecznym.
Przede wszystkim powinien mieć maksymalnie intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs niesprawiający trudności nawet użytkownikom będącym kompletnymi komputerowymi laikami. Wszystkie funkcje oprogramowania powinny być jasno i klarownie wyjaśnione, nie może być żadnych wątpliwości co do ich funkcji. To tyle w kwestii łatwej obsługi.
Jak powinno funkcjonować takie oprogramowanie? Jego funkcją zasadniczą byłoby gromadzenie danych o obecnych w magazynie artykułach i przypisywanie ich do odpowiednich kategorii. Program powinien być wyposażony w funkcje pozwalające na dokonanie odpowiednich obliczeń na temat wagi, rozmiarów, czy ceny poszczególnych artykułów oraz innych wartości, jakie byłyby dla nich charakterystyczne. Niewątpliwie miło widziane byłoby również sortowanie danych tekstowych.
Jako ostatnie dodam o konieczności możliwości łatwego przesyłu ogółu danych drogą mailową, czy zgrywanie ich na pen drive. Jest to o tyle konieczne, że zazwyczaj firma posiada wiele magazynów i znacznym ułatwieniem byłoby zapewnienie ogólnego kontaktu każdego z nich z bazą danych.
Sądzę, że ten tekst okazał się przydatny dla każdego, kto chciał się dowiedzieć, jaki powinien być program do magazynowania.

1 comment

You may also like

1 comment

Andrzej 30 czerwca 2016 at 11:45

Zastanawiam się nad programem do prowadzenia stanu magazynowego. Obecnie u mnie panuje straszny chaos w magazynie. Niby każdy materiał jest na swoim miejscu, pogrupowany według rodzaju, jednakże nie według wielkości. Nie ukrywam, że często zdarza się, że myślę że towar jest na składzie, a okazuje się, że już skończył. Prowadzę mała działalność magazynową w Krakowie, więc na pełną automatyzację mnie nie stać. Nie mam pojęcia czy system magazynowi sprawdzi się u mnie. Wiem, że cenny nie należą do tanich, a nie chce kupować czego co się u mnie nie sprawdzi 

Leave a Comment