Comarch erp optima online

Comarch ERP Optima to międzynarodowa aplikacja, pozwalająca wszystkiej marce na zachowanie całej księgowości, i dzięki dużym aktualizacjom jest pełen okres przystosowana do najnowszych wzorów.
W oprogramowaniu spotyka się Księga Podatkowa, zawierająca Księgę Przychodów i Rozchodów, umożliwiająca inwentaryzację (spis z natury), rozliczenie ewidencji przebiegu pojazdu, a ponadto sporządzenie umów i e-deklaracji.

Ponadto Comarch księgowość to dodatkowo Księga Handlowa. Moduł ten odpowiada za takie działalności jak napisanie wielopoziomowego planu kont, planowanie okresu obrachunkowego, obliczanie PIT-36, PIT-36L, CIT-8, generowanie automatycznych różnic kursowych i kompensat podczas rozliczeń czy tworzenie zestawień na podstawie podawanych przez klienta parametrów.
Pomyślano również o ewidencji środków trwałych. Odpowiedni moduł zapewnia takie czynności jak naliczanie odpisów amortyzacyjnych dla środków silnych oraz zalety niematerialnych, stosowanie trzech innych form amortyzacji (liniowa, jednorazowa lub degresywna). Otrzymują się tu także duże funkcje dotyczące automatycznego ewidencjonowania wyposażenia, a jeszcze możliwość przypisywania osób odpowiedzialnych za jedne jego składniki.
Oprogramowanie Comarch księgowość to kompletne wyjście dla jakiejś firmy, jaka nie chce zatrudniać osobnej księgowości. Aplikacja stanowi w szerocy zautomatyzowana, to wystarczy tylko włożyć do niej oddane, aby wszystkimi wyliczeniami zainteresowało się oprogramowanie. Umożliwia wówczas nie tylko wygodę, lecz także oszczędność kosztów.
ERP Optima można przetestować dzięki możliwości demonstracyjnej. Są dwie recepty na wdepnięcie w jej stanowienie. Pierwsza – zamówienie oprogramowania na płycie CD. Druga – pobranie pliku instalacyjnego z internetu. W obu przypadkach należy udać się na kartkę producenta i wypełnić widzący na niej formularz. Które dysponuje ograniczenia w sądu do całkowitej wersji? Poza ograniczeniem czasowym – żadnych. Można używać z Comarch księgowość bez jakichkolwiek braków funkcjonalności przez okres aż sześćdziesięciu dni. Istnieje wtedy etap odpowiedni do sprawdzenia w realizacji wszystkich jej ról. Tylko po tym okresie można zadecydować, czy dostanie się licencję na dalsze używanie, lub też zrezygnuje. Istnieje wówczas proste rozwiązanie, pozwalające na darmowe sprawdzenie, czy o wydać pieniądze.